Ziraat Bankası Hesabımı Nasıl Kapatabilirim

Ziraat Bankası Hesabımı Nasıl Kapatabilirim

 

Bilindiği üzere vadesiz hesaplarda bankadan bankaya değişmekte olsa da Hesap işletim ücreti adı altında belirli dönemlerde ücret alınmaktadır. Ziraat bankasına bağlı bir hesabınız var ve bunu artık kullanmıyorsunuz. Sizde bu hesabınızı kapatmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey hesabı açtırdığınız Ziraat Bankası şubesine giderek gerekli kimlik bilgilerini göstererek hesabınız kapatmak. İşte Ziraat Bankasında hesap kapatmak bu kadar kolay, sizce de değil mi?

ziraat banka kartı

15 Nisan 2014
Okunma
bosluk

Ziraat Bankası Bankamatik Kartımla Alışveriş Yapabilirmiyim

Ziraat Bankası Bankamatik Kartımla Alışveriş Yapabilirmiyim

Elbette yapabilirsiniz. Yeterki hesabınızda para bulunsun. Ziraat bankasında hesabı olup bir banka kartı bulunan müşteriler istedikleri yerlerde günlük 2.000 TL’ye kadar alışverişlerinizi yapabilirler. Ancak banka kartına bağlı hesap sayısı birden fazla olan müşterilerde yapılan alışverişler ana hesaptan düşüleceği için diğer hesaplarda para bulunmasına rağmen ana hesapta para olmadığı için alışverişlerini tamamlayamazlar.

Yurt içinde Visa Electron yada Mastercard / Maestro logosu bulunan tüm işyerlerinden 2.000 TL’ye kadar alışverişlerini ücretsiz masrafsız ve komisyonsuz olarak halledebilirler. Yurt dışındaki uygulama biraz farklıdır. Yurt dışında yapılan harcamalarda işlem tarihindeki Ziraat bankasının döviz satış kuruna % 2 marj yani ön işlem ücreti konularak işlem tutarı TL’ye çevrilerek bir komisyon alınmaktadır.

 

ziraat banka kartı

14 Nisan 2014
Okunma
bosluk

Ziraat Bankamatik Kartı Müşteri Numarasını Nasıl Öğrenirim

Ziraat Bankamatik Kartı Müşteri Numarasını Nasıl Öğrenirim

Ziraat banka kartı Müşteri numaramızı nasıl öğrenebiliriz. Bunun için yapmamız gerekenleri sıralayacak olursak Ziraat bankası şubeleri vasıtasıyla öğrenmeniz mümkün. Telefon bankacılığını kullanarak, internet bankacılığından gibi birden fazla yoldan müşteri numarasını öğrenebilirsiniz.

Örneğin 444 00 00 Ziraat bankası telefon bankacılığını kullanarak Önce 2 (iki)’ yi Kart işlemlerini tuşlayarak oradan da açılan menüden tekrar 2 (iki) yi Bankkart işlemleri menüsüne oradan da 0 (sıfır) tuşlayarak Diğer bankkart işlemlerinden çıkan menüden müşteri hizmetlerine bağlanarak öğrenebilirsiniz.

Ziraat internet bankacılığını kullanarak çok daha kolay biçimde öğrenmeniz mümkün. İnternet bankacılığına girişinizi yapın Müşeri numaranızı öğrenin.

En son olarak kartınızın üzerinde banka kartı numarasının altında yer alan numaralar bulunmaktadır. Bunlar ilk numara sıralaması şube numarasını sonraki sıralama Müşteri numarasını en sonda yer alan sıralama ise müşteri ek numarasını göstermektedir.

 

ziraat banka kartı

 

 

14 Nisan 2014
Okunma
bosluk

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Başvuru Sonucunu Öğrenme

 Ziraat Bankası bankamatik kartı başvurusu yapanlar bankamatik kartı için başvuru sonucunu nasıl öğrenebilirler bu konu hakkında bilgi verelim. Bankamatik kartı başvuru sonucunu öğrenebilmek için izleyebileceğiniz iki yol bulunmaktadır.

Birinci yol Ziraat bankası şubelerini kullanarak başvuru sonucunu öğrenme. Herhangi bir Ziraat bankası şubelerini arayarak yada bizzat başvurarak bankamatik kartı başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

İkinci yol ise 444 00 00 Ziraat Bankası Müşteri iletişim merkezi hattını arayarak Banka kartı işlemleri menüsüne bağlanarak  bankamatik kartı başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

 

ziraat banka kartı

13 Nisan 2014
Okunma
bosluk

Ziraat Bankası Bankamatik Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım

Ziraat Bankası Bankamatik Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım

 

Ziraat bankası bankamatik kartınızın çalındığından yada kaybolduğundan mı şüphelendiniz. Eğer ki böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınız zaman hemen Ziraat bakası bankamatik kartınızı iptal ettirmeniz gerekmektedir ki aksi taktirde hesabınızla ilgili herhangi bir işlem yapılmasın. Peki bankamatik kartımı iptalini nasıl yaparım bu konu hakkında bilgi verelim.

Ziraat bankası bankamatik kartınızın çalındığından yada kaybolduğundan eminseniz hemen telefonunuzdan 444 00 00 Müşteri iletişim merkezi hattını arayarak 0 (sıfır)’ı tuşlayarak kayıp-çalıntı işlem menüsünden kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

 

 

ziraat banka kartı

13 Nisan 2014
Okunma
bosluk

Ziraat Bankası Bankamatik Kartımla İnternet Üzerinden Alışveriş Yapabilirmiyim

Ziraat Bankası Bankamatik Kartımla İnternet Üzerinden Alışveriş Yapabilirmiyim

Ziraat Bankası Bankamatik kartınızla hesabınızda para olduktan sonra günlük 2.000 TL’ye kadar limitle alışveriş yapabilirsiniz. Fakat yaptığınız harcamalar kredi kartı gibi taksitlere bölünmemektedir.

Yaptığınız internet alışverişlerinde harcamalar ana hesaptan düşülerek yapılmakta olup yurt içinde istediğiniz internet alışverişleri ücretsiz ve komisyonsuzdur. Fakat yurt dışı alışverişlerinizdeki harcamalarda % 2 oranında ücret alınmaktadır.

Bir düşünecek olursak banka kartı kullanımı ayağını yorganına göre uzat deyimiyle örtüşmekte. Neden mi çünkü paanız varsa alışveriş yapabiliyorsunuz, ama paranız yoksa alışverişte yok. Sizce iyi mi kötü mü o da sizin görüşlerinize kalmış.

 

ziraat banka kartı

13 Nisan 2014
Okunma
bosluk

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası bankamatik kartı nakit paranın en güvenli halidir. Çünkü 365 gün 24 saat nakit taşıma riski olmadan hesabınızdaki tüm paranın kontrolünü sağlayabilir, alışveriş imkanı sağlarsınız. Bankamatik kartınızla Ziraat Bankası ATM’lerinden hesap bakiyelerini öğrenebilir, para çekebilir, hesaplarınız arasında aktarım yapabilir veya başka bir hesaba havale yapabilirsiniz. Ayrıca kartınızla tüm dünyanın neresinde olursanız olun ELECTRON ya da MAESTRO amblemi bulunan ATM’lerden para çekebilirsiniz. Türkiye’de ve tüm dünyada milyonlarca iş yerlerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankasında hesabı olan ve bankamatik kartı çıkartmak isteyen müşteriler hesap ve kimlik bilgileriyle Ziraat Bankası şubelerine uğramaları yeterlidir. Ziraat Bankasında hesabı olmayanlar ise Ziraat bankası şubelerinden yada Ziraat İnternet bankacılığından rahatlıkla hesap açabilirler ve daha sonradan Bankamatik kartı için başvuru yapabilirler. Ziraat İnternet Bankacılığını kullanmak için Tıklayın…

 

ziraat banka kartı

12 Nisan 2014
Okunma
bosluk

Ziraat Maximum Kartımdan Taksitli Avans Nasıl Çekerim

Ziraat Maximum Kartımdan Taksitli Avans Nasıl Çekerim

Nakit avansa ihtiyacınız mı var? Kolay o zaman Maximum kartınızdan istediğiniz zaman rahatlıkla limitiniz dahilinde nakit avans çekebilirsiniz. Üstelik ödemesi taksitle. Son düzenlemelerden sonra 36 aya varan taksitler düşürülerek 9 ayla sınırlandırılmıştır. Şimdi taksitli nakit avans nasıl çekebiliriz, sınırı nedir, erken kapatabilirmiyiz, faiz ve ücretlendirmesi ne kadardır bunlardan bahsedelim.

Taksitli nakit avans işlemi Maximum kart kullanıcısının nakit çekim limiti ile sınırlı olduğu için limitini aşamaz. Ayrıca işlem tutarı günlük minimum 100 TL, maksimum ise 10.000 TL ile sınırlıdır.

Taksitli nakit çekim işlemi kredi kartına tanımlı nakit çekim limitinden düşülmektedir. ATM’den taksitli nakit avans çekim işlemlerinde ise işlem tutarı ATM günlük para çekme limiti ile sınırlı olduğundan çok yüksek rakamlar çekemezsiniz.

Taksitli Nakit avans ücreti Faiz tutarı üzerinden %5 BSMV ve %15 KKDF alınır. Taksitli nakit avans çekilen tutar üzerinden % 3,5 ile % 5 arası (%5 BSMV hariç) nakit çekme ücreti uygulanmaktadır.

Taksitli Nakit Avans işleminde erken kapama işlemi henüz dönem hareketlerine yansımamış taksit bakiyelerine yapılabilir. Dönem hareketlerine yansımış taksitlere ait faiz ve ferilerin müşteri ekstresi kesilmemiş olsa dahi iptali yapılmamaktadır.

Kullanılmış olan taksitli nakit avansın iptali ve erken kapaması yapılabilmesi için başvurunuzu GİM veya 444 00 00 Telefon Bankacılığı yoluyla bildirmeniz yeterlidir. İptalin gerçekleşmesi sonucu geri kalan taksitler dönem borcuna eklenmektedir.

Taksitli nakit avans işleminin iptal ve iadesi yapılamamaktadır.

Taksitli nakit avans geri ödeme süresi boyunca kredi kartı hesap kesim tarihi değişikliği yapılamamaktadır.

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. gerektiğinde kredi kartlarının nakit çekme özelliğini engelleyebilir. Nakit çekme özelliği engellenmiş kartlar, taksitli nakit avans kullanamayacaktır.

Daha geniş bilgi ve taksitli nakit avans hesaplaması yapmak için tıklayın

 

maximum kart

12 Nisan 2014
Okunma
bosluk

Ziraat Bankası Maximum Kartıma Nasıl Ek Kart Çıkartırım

Ziraat Bankası Maximum Kartıma Nasıl Ek Kart Çıkartırım

Maximum kartımıza bir ek kart nasıl çıkartabiliriz. Ek kart 15 yaşını doldurmuş asıl kart sahibinin talebi doğrultusunda asıl kart sahibinin limitini aşmamak üzere asıl kartını limitinden düşülerek çıkartılan kredi kartıdır. Sevdikleriyle Ziraat Bankası Maximum kartını paylaşmak isteyenler bunu ilk başvuru yaparken belirterek asıl kartla beraber ek kartta teslim edilmektedir. Fakat bir Maximum kartımız var ve ek kart talebinde bulunmak istiyoruz. Bunun için yapmamız gereken ve başvuru koşullarını kısaca şöyle sıralayabiliriz.

* İlk olarak Ziraat Bankası ATM’lerini kullanarak kolaylıkla bir ek kart başvurusunda bulunabiliriz.

*İkinci olarak Görüntülü İşlem merkezlerini kullanarak da rahatlıkla bir ek kart başvurusunda bulunabiliriz.

*Üçüncü olarak Telefon bankacılığını kullanarak 444 00 00

*Dördüncü olarak İnternet Şubesini kullanarak

*En son olarak Cep telefonunuzdan EKKART yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C Kimlik numarasını yazarak 4747′ye göndermek yeterli olacaktır.

İnternet, Cep Telefonu ve ATM üzerinden yapılan ön başvurular sonrasında gerekli diğer bilgiler için Ziraat Bankası müşteri temsilcilerince en kısa sürede aranarak gerekli olan güvenlik adımları geçildikten sonra ek kart talebiniz detaylı olarak alınacak ve sözleşme durumunuza göre sözleşmeniz mevcutsa adresinize veya belirlediğiniz herhangi bir şubeye, sözleşmeniz yok ise talep ettiğiniz bir şubeye teslim edilecektir. Ek kartınızı teslim almak için sizden istenen herhangi bir belge var ise onlarla beraber şubeye başvurmanız yeterli olacaktır.

 

maximum kart

11 Nisan 2014
Okunma
bosluk

Facebook’da Beğen