Akbank’tan Yenileme Garantili Hayat Sigortası

Akbank’tan Yenileme Garantili Hayat Sigortası

Bireysel emeklilik planı ile oluşturacağınız birikim, emeklilik günlerinizde maddi sıkıntılardan uzak, huzurlu bir yaşam sürmenizi sağlar. Yenileme Garantili Hayat Sigortası ise emeklilik günlerinize erişinceye kadar yaşayabileceğiniz istenmeyen risklere karşı sizi ve sevdiklerinizi güvence altına alır.
Bireysel Emeklilik Sistemi’nde bulunan fon miktarınız arttıkça, Yenileme Garantili Hayat Sigortası’ndaki teminat miktarınız düşüyor. Yani riskiniz azaldıkça, ödediğiniz prim de azalıyor. Bütün bu güvencelere ek olarak Medline Acil Sağlık Hizmeti Desteği’nden de yararlanabiliyorsunuz.

15 Kasım 2010
Okunma
bosluk

Akbank’tan Uzun Süreli Hayat Sigortası

Akbank’tan Uzun Süreli Hayat Sigortası

Hayat, acı tatlı sürprizlerle dolu. Beklenmedik bir olay, yaşamınızı kaybetmenize veya çalışamaz hale gelmenize sebep olabilir. Aileniz ve yakınlarınız zor durumda kalabilirler. Uzun Süreli Hayat Sigortası sayesinde, böyle durumlar sonrasında, ailenizin ve yakınlarınızın sıkıntı çekmeden yaşamlarını sürdürmelerini sağlayabilirsiniz.
Teminatlar
Seçilen süre boyunca ana teminat; vefat teminatıdır. Ek olarak alınabilecek kaza ve hastalık sonucu maluliyet teminatları, çalışamama durumunda da yaşam standartlarının korumasına yardımcı olur. Teminat tutarı, poliçe süresi boyunca sabit veya azalan olarak seçilebilir.
Kimler yararlanabilir?
18-70 yaş arasındaki herkes Uzun Süreli Hayat Sigortası’nın sağladığı güvenceden yararlanabilir. 20-63 yaş arasındaki sigortalılar, isterlerse kaza veya hastalık sonucu maluliyet teminatlarından da faydalanabilirler. Sigortalının yaşı ile sigorta süresinin toplamı sadece vefat teminatı seçildiğinde 80’i, vefat ve maluliyet ek teminatı birlikte seçildiğinde ise 65’i geçemez.
Ödeme Kolaylığı
Poliçe primi aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık olarak ödenebilir. Poliçeniz; TL, USD veya EURO olarak düzenlenebilir.
Sigorta Süresi
Uzun Süreli Hayat Sigortası’nın poliçe süresi, en az 5 yıl olmak üzere, belli bir süre (5 yıl, 10 yıl, 20 yıl gibi) için belirlenebilir.
Vergi Avantajı
Uzun Süreli Hayat Sigortası primleri, yürürlükteki vergi kanunlarına göre belirli miktara kadar gelir vergisi matrahından düşülebilmektedir.

15 Kasım 2010
Okunma
bosluk