Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Kredi Alabilirim

Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Kredi Alabilirim

Kırmızı kalem yemek nedir nasıl oluyor bunu daha önceki konularımızda incelemiştik. Şimdi kısaca kırmızı kalem yemeyi kısaca anlattıktan sonra ise gerçek konumuza yani Kırmızı kalem yiyen bir tüketicinin kredi alıp alamayacağı hakkında bilgiler vereceğiz.

Öncelikle Kırmızı kalem yemek nedir konusundan biraz ondan bahsedelim; Kırmızı kalem yemek bankalarla olan borç ilişkisinin ödeme durumunun negatif olarak sonuçlanması kısaca ödeme yapamayarak kredinin takibe düşmesi avukatlık olması durumu Kırmızı kalem yeme konusunu ortaya çıkarıyor. Öncelikle kırmızı kalem yiyen birisi tekrar kredi alabilir mi. Biraz zor aslında çok zor ama imkansızda değil. Çünkü Kırmızı kalem yiyen birinin bilgileri direkt hem Merkez bankası Kara listesine alınıyor, hemde kredi puanı direkt düştüğünden bankaların tekrardan bir kredi kullandırttırma olasılığı biraz zayıflıyor.

Peki Kırmızı kalem yiyen bir kişi nasıl kredi alabilir; Kara listeye alınan ve kredi puanı artık taban yapmış olan bir kişinin kredi artık kolay kolay olumlu sonuçlanmaz. Önceliğimiz söylenildiği gibi ya 5 senenin geçmesi yada Devlet tarafından genel bir af gelmesi sonucu kara listeden silinebilir, daha sonra bankalarla yapmış olduğunuz işlemlerle beraber kredi notunuzu yükselterek tekrardan kredi çekmeye başlayabilirsiniz. Ama öncelikle kredi puanınızı yükseltmeniz gerekmektedir ki o da bankalarla yapmış olduğunuz işlemlere göre yükselme sağlayacaktır.

Önemli bir püf nokta 5 sene geçti ve artık kara listeden çıktık ancak kredi notumuz veya kredi puanımız düşük kredi nasıl çekicem diye düşünüyorsanız bir kredi kartı talebinde bulunarak düzenli alışverişler ve düzenli ödemeler sayesinde kredi puanınızı yükseltebilirsiniz.

Kredi çekmede Kredi Puanı önemli bir etken olsa da herşey kredi puanında bitmiyor. Yani kredi puanı çok düşük olan birisi kredi notunu yükseltmeden kredi alamaz mı sorusu işte burada ortaya çıkıyor. Çünkü kredi çekerken kişinin kredi notu, cinsiyeti, yaşı, maaşı, çalıştığı kurum, ek geliri gibi bir çok etken çekilecek olan krediye etki etmektedir. Bu yüzden kredi puanı dışındaki diğer faktörlerde uygun bir standartı yakalayabilirsek rahatça kredi alabiliriz.

 

kırmızı kalem Kırmızı Kalem Yedim Nasıl Kredi Alabilirim

28 Mart 2014
Okunma
bosluk